Флокування
Процес покриття текстильної поверхні оксамитовим на дотик матеріалом називається флокуванням тканини. Фантазія і творчість у всіх сферах застосування флоку не знають кордонів. Флок безпечний для здоров'я, нескінченно різноманітний, м'який, довговічний і легкий у догляді.
Переваги
Флок надає речам привабливого, об'ємного і затишного вигляду. За допомогою нього можно успішно імітувати шкіру, замшу, велюр, хутро, оксамит. При цьому флок набагато доступніший усіх матеріалів, перерахованих вище. Малюнки, створені за даною технологією, чудово тримають форму, мають яскравий і дорогий вид. Щоб почистити флоковий орнамент, досить провести по поверхні вологою губкою, миючі засоби не впливають на міцність і колір волокон.
Галузь застосування
Озирніться навколо - і Ви зрозумієте, як багато речей, оформлених за допомогою технології флокування, оточують нас. Ви можете побачити флок не тільки на одязі, а також в оформленні салону свого автомобіля, на оббивці м'яких меблів, іграшках, листівках, сувенірній продукції, оксамитових коробочках для ювелірних виробів, в інтер'єрі. І це далеко не всі речі, які декоруються флоком. Особливо цікаво і виграшно виглядає поєднання технології флокування з друком на тканині глітером, спіненими фарбами і фольгою.
Технологія флокування
Флокування - це покриття обробленої клеєм тканинної поверхні через трафарет дрібно нарізаними або меленими текстильними волокнами. Волокна отримують з різноманітної сировини. Найуживаніші нитки - це поліамід, віскоза, акрил, вовна і бавовна.